Время выходить на старт!

Політологія

 для ребят 14-16 лет

 

 

Молоде покоління сьогодні займає активну громадянську позицію, вони хочуть та готові змінювати і розвивати суспільство. У цьому їм, безперечно, в нагоді стане політологія – наука, яка дає простір для широкої професійної діяльності і в політиці, і в держслубі, і в медіа. Ця захоплююча наука відкриває шлях до політичної журналістики, психології, правозахисної діяльності, роботи в громадських організаціях та багато іншого. Крім того, засвоєння політологічних основ – вдалий базис для розвитку вмінь критичного аналізу та системного мислення. Відвідавши наш курс, юнаки й дівчата розберуться в основних поняттях політології та визначать напрямок свого подальшого розвитку. Також курс сповнений різноманітних вправ, ігор і кейсів. Наші студенти будуть багато розмірковувати та дискутувати, тренувати свої ораторські навики та навики ведення переговорів, а також вміння відстоювати власну думку.

Курс веде Андрій Готун, кандидат політичних наук, член союзу журналістів України, практикуючий консультант в області маркетингових комунікацій та реклами.

Програма занять:

 

1. Політична наука: історія і сучасність. Командні дискусії. Обговорення прикладів з історії та сучасної політики, які можуть підтвердити/спростувати «справедливість» наступних висловів та ефективності їх використання:

 

- Забавляй народ видовищами.

 

- Там, де немає законів, там немає свободи.

 

- Ми наволікаємо ненависть на себе через добро і зло.

 

2. Політика як професія. Мотиви заняття політикою. М.Вебер: «або  жити “задля“ політики, або жити “за рахунок“ політики і політикою». Прес-конференція з серією питань/відповідей на актуальну тему в рамках передвиборчої кампанії (представники двох опонуючих партій).

 

3. Держава як основний інститут політичної системи. Бліц-опитування на окреслення форм правління різних країн (наприклад, монархія, республіка, диктатура і т.д.). Робота в групах: обговорення переваг, складностей та небезпек, характерних для життя населення цих держав.

 

4. Конституція України. Історія створення. Основні положення. Порівняння конституцій різних країн світу. Робота в групах: обговорення переваг і недоліків конституцій США, Великобританії, Італії та ФРН.

 

5. Державна спільнота в політичній системі. Командна робота з розробки ідей проектів в обраній сфері: захист навколишнього середовища, охорона здоров’я, боротьба з бідністю. Презентація ідей, голосування за найкращу ідею.

 

6. Політика і влада. Поняття «ресурси влади». Командна робота: детальне обговорення з прикладами характеристик різноманітних ресурсів влади і можливостей їх використання: економічні, соціально-політичні, інформаційно-культурні, силові, морально-ідеологічні. Аналіз інструментів маніпулятивних методів переконання в переговорах/передвиборчих кампаніях.

 

7. Засоби масової комунікації в політології: інструменти використання, приклади застосування в сучасному політичному середовищі. Робота в групах: використання різних інструментів ІКТ в політичній комунікації.

 

 8. Виборчий процес. Дебати на тему: «Чи гарантують вибори демократичний розвиток країни? Практична робота: підготовка політичної програми/платформи на основі завчасно наданих даних.

 

9. Міжнародні відносини та світова політика. Моделювання засідання ООН. Дебати з представленням і захистом позицій кожного з учасників. Фінальне голосування.

 

 10. Геополітика.Зв'язок між географічним простором і політикою держави. Практичне заняття: геополітичне положення і перспективи України в умовах глобалізації. 

 

 11. Політичні еліти та лідерство. Типи і класифікація політичних лідерів: «прапороносець», «служитель», «торговець», «пожежний». Окреслення основних характеристик, особливостей і моделювання прийняття рішень різними типами. Програвання в ролях різних політичних діячів (на основі відеореференсів):

 

- Дональд Трамп (США);

- Ангела Меркель (Німеччина);

- Олег Ляшко (Україна).

 

Колективна робота: аналіз фізіогноміки обраних політичних лідерів. Обговорення особливостей. 

 

12. Практичне заняття «Політичне шоу». Організація та участь у ток шоу з обговоренням широкого кола політичних питань. Всі учасники отримають теми, в яких вони виступатимуть экспертами.Також учасники самі модеруватимуть шоу, а наприкінці оберуть найкращих спікерів.

 

Наша адреса: бул.Шевченка 36Б, (вхід з вул. М. Коцюбинского, 12, через арку).

Тривалість курсу – 2 місяця (в місяць – 4 заняття по 2 години).

 

Вартість:

Вартість курсу (при оплаті до початку занять) – 2100 гривень

 

Онлайн РЕЄСТРАЦІЯ

ІНШІ ПРОГРАМИ

Новости школы

22 апреля в 14-00 приглашаем подростков 13-17 лет на дискуссию на СВОБОДНОЙ ПЛОЩАДКЕ. Подробнее и регистрация ЗДЕСЬ

С начала апреля стартовали 14 тренинговых групп. На некоторые программы еще есть места. Подробнее ЗДЕСЬ

Навыки эмоциональной компетентности для 8-9 лет стартовали 3.04

Медико-биологический тренинг стартовал 6.04

Я и окружающие, Общение и Лидерство (субботняя группа) стартовали 7.04

Найди профессию (группа по пятницам) с 13.04

Маркетинг на английскомУчимся писать эссе, Мультимедийная журналистика стартуют 14.04

Стиль и имидж, Самоменеджмент, Найди профессию (группа по воскресеньям), Навыки самостоятельного человека, Общение и лидерство (группа по воскресеньям), Профессии в психологии стартуют с 15.04 

Этим летом у нас НОВЫЙ ПРОЕКТ - ЛАГЕРЬ ПРОФЕССИЙ И БИЗНЕСА В ЛИТВЕ 4-17 августа. Регистрация началась. Подробнее ЗДЕСЬ 

И наш традиционный лагерь КАРПАТСКАЯ АКТИВАЦИЯ 14-28 июля. Регистрация началась. Подробнее ЗДЕСЬ

 

 

 

bigmir