Время выходить на старт!

Критичне мислення. Як писати есе?

 

КРИТИЧНЕ ТА КРЕАТИВНЕ МИСЛЕННЯ. ЯК ПИСАТИ ЕСЕ?

Сьогодні поток інформації зростає шаленими темпами. Тільки за останні двадцять років спостерігаємо її приріст більше, ніж у 100 разів. Дослідники зі США та Іспанії Мартін Гілберт і Прісцила Лопес свого часу підрахували кількість інформації, що зберігається на планеті, - 295 ексабайт, або 295 мільйонів гігабайт. Зрозуміло, що станом на цю хвилину ці дані ще більше зросли і будуть зростати й надалі.

Чи можливо зупинити цей процес? Точно, ні! Інформація стала основним ресурсом людства. Вчені стверджують, результатом маємо обставини, коли  люди в змозі себе прогодувати, але не можуть зрозуміти, охопити розумом те, що ними же створено. Чи вистачить людині життя, щоб опрацювати накопичені масиви інформації? Та головне, чи потрібно це робити?

У ситуації, що склалася, потрібно визначити пріоритети: або ми продовжуємо щодня наполегливо інформативно студіювати підручники, енциклопедії, твори літератури, інтернет-ресурси і т.д., або, зупиняючись на мить, задаємось питанням «Як розуміти усю набуту інформацію та як з цим багажем знань бути щасливим і  корисним у власному житті та у суспільстві?»

За допомоги цього навчального курсу, використовуючи термінологію кіномистецтва, пропонуємо кожному учаснику написати самостійний  «приквел» до шкільного навчання під назвою «Як навчатися, щоб знати, розуміти і діяти», де головною сюжетною лінією є природа розмірковування в усній та письмовій формах.

На заняттях молоді люди навчатимуться аргументувати думки, висувати гіпотези, виявляти різні можливості й альтернативи, формулювати запитання, приймати рішення, визнавати різні точки зору, тощо.

Вони зможуть посилити свою сміливість до створення нових теоретичних і практичних рішень; віру в свої інтелектуальні можливості; вміння розуміти текст і бачити у ньому глибинні смисли; вправність у вираженні власних думок та аргументацій; культуру спілкування у філософському діалозі та грамотність висловлювання у формі есе.

Курс веде Надія Адаменко, кандидат філософських наук.

 

Програма занять:

1.Знайомство. Що є мислення? Чи можна навчитися мислити критично та креативно? Як оволодіти вмінням гнучкості мислення?

2. Чи існує зв'язок між мисленням і мовою? Що таке письмо? Есе та які його форми.

3. Пишемо філософське есе.

4. Що є світ? Чи здатна людина «впорядковувати» світ? Вчимося впорядковувати думки у «своїй голові».

5-6. Що значить мислити філософськи? Чи можливо навчитися філософувати про себе і світ? Що таке рефлексія? Раціональне мислення та любов.

7-8. Що і Хто є людина, що їй потрібно, а що ні? Які знання нам потрібні, а які ні? Як навчитися називати речі своїми іменами?

9. В який спосіб наші уявлення стають поняттями? Що таке комунікація? Що таке філософський діалог? Як навчитися бути активним учасником філософського діалогу?

10-11. Що таке суспільство і держава? Що значить для нас жити спільно? Чи існують справедливі суспільства? Чи існують ідеальні держави? Громадянами народжуються чи стають? Чи можна навчитися бути свідомим та активним громадянином своєї країни?

12. Підсумок. 2-х годинна філософська дискусія з учасниками курсу на основі міжнародної програми «Філософія для дітей» М.Ліпмана. Самооцінка учасників в просуванні мисленнєвих навичок та написанні філософських есе.

Курс передбачає:

-як мінімум 50% говоріння учасників під час кожного заняття;
-збільшення особистого інтелектуального термінологічного словника на рівні розуміння понять до 100 слів;
-ознайомлення з 7 відомими давньогрецькими мислителями, без яких були б неможливими сучасні дискусії з проблематики занять;
-практичні вправляння у формі мисленнєвих експериментів, гри та творчої роботи;
-написання 6 повноцінних філософських есе, що відповідатимуть за структурую та формою вимогам західних коледжів та університетів.

 

Курс 1 раз на тиждень по 2 години.

Тривалість 3 місяці (12 занять).

Вартість курсу - 2700 грн за умови передплати. 

Набір в січневу групу.

Розклад уточнюється.


 

Новости школы

26 ноября приглашаем подростков 13-16 лет на новую встречу Бизнес-клуба, мы побываем в Украинской Силиконовой Долине. Регистрация и подробности здесь.

24 ноября стартует программа-интенсив "Учимся учиться с интересом: навыки самоорганизации и успешной учебы". Регистрация и подробности здесь. Вопросы по телефонам 067 4416290, 050 4403983

18 ноября наши преподаватели проведут мастер-классы на выставке SmartKids (ул. Гетьмана, 6)

11:30 - Дизайн. Учимся креативно мыслить
12:30 - Журналистика. Учимся создавать ТВ сюжеты
13:30 - Фото-тренинг. Учимся работать со светом
14:30 - Я и окружающие. Учимся знакомиться
15:30 - Я - бизнесмен. Делаем собственные бизнес-проекты
16:30 - Лаборатория мышления. Навыки концентрации внимания.

 

В сентябре-октябре начались занятия в 20-ти группах. К некоторым группам можно присоединиться в ноябре:

-Актерско-режиссерский тренинг (суббота 12:15-14:15)

-Дизайн (воскресенье 16:45-18:45) 

-Public Speaking (суббота 14:00-16:00)

-Критическое мышление, написание эссе (воскресенье 16:45-18:45)

 Подробнее о программах, регистрация здесь.

 

 

bigmir